صفحه اصلی > درباره ما > اهداف مرکز 
تقویم

سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب
به زودی سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه توسط واحد آمار منتشر خواهد شد.
 ١١:٢٦ - پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری پژوهش سال 1397
سالنامه آماری پژوهش در فصل تابستان 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96
سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی در تابستان 98 تدوین و منتشر گردید.
 ١٢:٤٤ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری مبلغین مستفر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار
گزارش آماری مبلغین مستقر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١١:٤٢ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95
گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95 در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تهیه و منتشر گردید.
 ١١:٢٤ - پنج شنبه ٦ تير ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2968
 بازدید امروز : 91
 کل بازدید : 609060
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اهداف مرکز

هدف اول : ساماندهی مديريت گردش آمار و اطلاعات

دسترسی به آمارهای موجود در کوتاهترين زمان ممکن و اتکا به آنها به منظور برنامه‌ريزی از طرف مديران حوزه ,ضرورت شناخت و بازبينی فرايندهای موجود در جمع‌آوری آمار را دو چندان می‌نمايد. مرکز اطلاعات و آمار حوزه‌هاي علميه متولی جمع‌آوری آمارهای موجود حوزه می باشد. از طرفي با توجه به وجود واحدهاي آماری در حوزه‌های مختلف معاونتها و عدم سازماندهی و نظارت لازم در گردش آمار و اطلاعات ,جمع‌آوری آمار موجود را با مشکلات فراوانی مواجه نموده و پاسخگويي اين مرکز را به مديران حوزه و به تبع آن مديران شوراي عالي را با چالشهای جدی روبرو نموده است .چند صدايي در اعلام آمارهای درخواستی و اعلام آمارهای متفاوت و در برخی زمينه‌ها متناقض باعث عدم اطمينان مسئولين به حوزه فعاليتهای خود گرديده است .با توجه به اين وضعيت ,مرکز اطلاعات و آمار حوزه‌هاي علميه به دنبال ساماندهی وضعيت موجود و ايجاد سخنگوی واحد برای حوزه می باشد.

هدف دوم : توانمندسازي متوليان جمع‌آوری و دسته‌بندی آمار

بی‌شک متوليان جمع‌آوری و بسته‌بندی آمار برای هر چه بهتر نمودن خدمات خود نياز به مجهزشدن به جديدترين روشهای علمی داشته و بکارگيري علومی چون فناوری اطلاعات در خدمت آمار می تواند يکی از بهترين ابزارهای موجود باشد .لذا با هدف توانمندکردن اين نيروها بايد آموزشهای لازم را در طول خدمت به آنها ارائه نمود .از طرفی استفاده‌کنندگان از آمار نيز برای اينکه بتوانند از آمار موجود بهتر استفاده نمايند بايد آموزشهای ويژه‌ای را بگذرانند که يکی از اهداف مرکز اطلاعات و آمار حوزه‌هاي علميه می باشد .اين آموزشها می تواند به ارتقاء سطح فرهنگ آماری متوليان و مديران کمک شايانی بنمايد.

هدف سوم : استقرار و ساماندهی نظام آمارهای ثبتی

دسترسی به اين هدف در واقع به ما کمک مي نمايد که بسياری از فرايندهای موجود را بررسی و بهينه‌سازی کنيم .استقرار اين نظام مدت زمان بروزرسانی اطلاعات را کاهش خواهد داد .کدينگ‌کردن فرمها و اقلام آماری که از ابتدايي‌ترين نيازها به منظور طراحی می باشد را محقق خواهد کرد.

هدف چهارم : بکارگيری و توسعه فناوری اطلاعات و ايجاد پايگاههای اطلاعات آماری

امروزه بکارگيری فنون جديد در زمينه ارتباطات و روشهای انتقال اطلاعات بسيار متنوع می باشد .اين روشها خود در سرعت انتشار اطلاعات تأثير بسزايي گذاشته است .حوزه ناچار است به منظور هدايت و انتشار دقيق اطلاعات مورد نياز مديران و افزايش سرعت جمع‌آوری و ارائه تحليل مورد نياز از فناوریهای جديد اطلاعات استفاده نمايد و مرکز اطلاعات و آمار حوزه‌هاي علميه به منظور بستر سازی لازم به کمک واحدهای ديگر در پی آنست که با استفاده از امکانات موجود و توسعه پايگاههای اطلاعاتی خود مديران را در دسترسی سريع به اطلاعات ياری نمايد .

هدف پنجم : توسعه پژوهشهای کاربردی

با توجه به گرايش مديريت کلان کشور به سمت پژوهش و اهميت بالای اين مهم در برنامه‌های آينده ,ما نيزسعی داريم تا با سوق دادن فعاليتهای خود به انجام پژوهشهای کاربردی با سياستهای کلان کشور هماهنگ شده و از اين رهگذر در حل مشکلات موجود به مديران محترم کمک نمائيم.