صفحه اصلی > خانه 
تقویم

سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب
به زودی سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه توسط واحد آمار منتشر خواهد شد.
 ١١:٢٦ - پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری پژوهش سال 1397
سالنامه آماری پژوهش در فصل تابستان 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96
سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی در تابستان 98 تدوین و منتشر گردید.
 ١٢:٤٤ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری مبلغین مستفر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار
گزارش آماری مبلغین مستقر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١١:٤٢ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95
گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95 در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تهیه و منتشر گردید.
 ١١:٢٤ - پنج شنبه ٦ تير ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
اخبار > دیدار رییس مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه با مدیر حوزه علمیه خراسان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رییس مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه با مدیر حوزه علمیه خراسان

دیدار رییس مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه  با مدیر حوزه علمیه خراسان

رییس مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه در این نشست طی سخنانی به معرفی مرکز و فعالیت های انجام شده در طی 2سال اخیرو کارهای در دست اقدام پرداخت واظهارداشت: این مرکز در مصوبه شورای عالی حوزه و در راستای منّویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با اهدافی بلند مدت زیر نظر مدیر حوزه های علمیه  از دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است.

حجت الاسلام خوانساری ادامه داد: : ساختار سازمانی مرکز آمار و اطلاعات حوزه‌های علمیه با مصوبه شورای عالی حوزه به تصویب رسید و این مرکز پس از یک سال کار بررسی، مطالعات و تحقیقات نخبگان حوزوی، فعالیت خود را دراواخر سال 89 آغاز کرد.

وی با اشاره به اهداف تاسیس این مرکز تخصصی اظهار داشت: بهینه سازی مدیریت گردش آمار و اطلاعات روحانیت، ساماندهی و استقرار نظام جامع آماری حوزه های علمیه، اجرای پژوهش های مورد نیاز حوزه بر اساس اطلاعات موجود در مرکز اطلاعات وآمار حوزه های علمیه از جمله اهداف تاسیس این مرکز است.

رییس مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه بیان داشت: اجرای پژوهش های مورد نیاز حوزه بر اساس اطلاعات موجود در این مرکز، استفاده از آمار طبق روش های علمی در تصمیم سازی، برنامه ریزی، سیاست گذاری حوزه های علمیه و همچنین، تدوین استاندارد های تولید، انتقال، پردازش، تجزیه و تحلیل آمار و اطلاعات حوزه های علمیه از جمله دیگر اهداف راه اندازی مرکز اطلاعات و آمار حوزه های علمیه می باشد.

حجت الاسلام خوانساری به نقش آمار در مدیریت اشاره کرد و  گفت: حضور این مهم (نقش آمار در مدیریت حوزه های علمیه) امروز برای مدیریت و برنامه ریزی بهتر در همه بخش های مختلف حوزه های علمیه احساس می شود و تمرکز اطلاعات یکی از مهمترین لوازم استخراج آمارهای واقعی است.

وی در خصوص جایگاه احساس نیاز و اعلام نیاز آماری مدیران در مدیریت بهتر حوزه های علمیه تاکید کرد:

یکی از مهمترین مسائل احساس نیاز به آمار است که می بایست در متن فعالیت های اداری حوزه مورد توجه قرار گیرد و دومین مسئله اعلام این نیاز به نهادهای که فعالیت آماری تخصصی انجام می دهند و مرکز آمارو اطلاعات حوزه های علمیه یکی از این نهادها است.

در ادامه این نشست مدیر حوزه های علمیه خراسان طی سخنانی بر نقش و اهمیت مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه و تحقق فرمایشات و منّویات رهبرمعظم انقلاب تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین فرجام افزود: فعالیت های مرکز آمار به عنوان یک مجموعه آماری و مکمل می تواند نقش بسزایی در برنامه ریزی ها و اجرای طرح های علمی، آموزشی و تحقیقاتی در پیکره حوزه های علمیه ایفا کند.

وی ادامه داد: همکاری نزدیک طرح و برنامه حوزه علمیه خراسان با مرکز آمارو اطلاعات حوزه های علمیه گامی موثر در رسیدن به آمارهای واقعی از حوزه های علمیه است .

استاد حوزه علمیه خراسان بیان داشت: طرح و برنامه مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان می بایست در تدوین واستانداردسازی واژهای حوزوی حضور فعال داشته و نهایت همکاری را با مرکز آمارو اطلاعات حوزه های علمیه در جهت یکسان سازی تعاریف واژها داشته باشد.

بر اساس این گزارش، در این جلسات توافقاتی بین رئیس مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه و مدیرحوزه های علمیه خراسان در خصوص فعالیت های مشترک آماری  تهیه پیش نویس انعقاد تفاهم بین حوزه های علمیه خراسان و مرکز مدیریت حوزه های علمیه در خصوص تعاملات آماری، انتقال تجربیات و دانش علمی از مرکز آمار و اطلاعات به بخش آمار و فن آوری حوزه علمیه خراسان، شرکت حوزه علمیه خراسان درکمیته استانداردسازی تعاریف و مفاهیم واژگان آماری حوزوی و وحدت رویه در استفاده از واژه های مصوب صورت گرفت. 


٠٩:٥٨ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩١    /    شماره : ٣١٢٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 167185
 بازدید امروز : 494
 کل بازدید : 882160
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1