صفحه اصلی > خانه 
تقویم

سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب
به زودی سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه توسط واحد آمار منتشر خواهد شد.
 ١١:٢٦ - پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری پژوهش سال 1397
سالنامه آماری پژوهش در فصل تابستان 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96
سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی در تابستان 98 تدوین و منتشر گردید.
 ١٢:٤٤ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری مبلغین مستفر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار
گزارش آماری مبلغین مستقر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١١:٤٢ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95
گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95 در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تهیه و منتشر گردید.
 ١١:٢٤ - پنج شنبه ٦ تير ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
اخبار > جلسه مشترک معاونین و مدیران مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه و دفتر طرح و برنامه مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه مشترک معاونین و مدیران مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه و دفتر طرح و برنامه مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان

 آغاز همکاری های مرکز آمار حوزه با حوزه علمیه خراسان

به گزارش خبرگزاری حوزه، در این نشست‌ها زمینه های همکاری و تعامل طرفین و همچنین نقش آمار در مدیریت حوزه های علمیه بررسی شد.

معاون اجرایی مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه در یکی از این نشست‌ها به معرفی مرکز آمار و اطلاعات و فعالیت های انجام گرفته در طی 2سال اخیرو کارهای در دست اقدام در مرکزآمار و اطلاعات پرداخت.

حجت الاسلام حسینی کاشانی اظهار داشت: فرهنگ سازی آماری، برای تثبیت جایگاه فعالیت های آماری در بین حوزویان ضروری است و در این زمینه، کارگاه های  آموزشی استفاده از ابزارهای آماری برگزار گردیده است.

وی با اشاره به  تشکیل کمیته استانداردسازی تعاریف و مفاهیم واژگان حوزوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه اظهارداشت: کمیته استانداردسازی با هدف وحدت رویه در تعاریف واژگان در ارائه آمار حوزه علمیه تشکیل شده است.

در ادامه این نشست مسئول گروه تدوین روشهای آماری و استاندارد سازی مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه بیان داشت: این مرکز به استاندارد نمودن تعاریف آماری و ارائه تعریف واحد از واژگان حوزوی ، جلساتی را تحت عنوان کمیته استانداردسازی به صورت ماهیانه وبا حضور نمایندگان تام الاختیار معاونین ومراکز حوزوی  برگزار می نماید.

حجت الاسلام مهدی حسینی نهاد تاکید کرد: پیش نویس اولیه 71واژه پرکاربرد حوزوی برای بررسی به معاونت ها و مراکز حوزوی ارسال شده و قرار است در کارگروه تخصصی مرتبط با واژه با حضور نمایندگان تام الاختیار مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص فرایند استاندارد سازی طرح ها و برنامه های آماری اظهارداشت: دومین جلسه  کمیته استانداردسازی با موضوع بررسی شرح وظایف و آیین نامه کمیته استانداردسازی و کارگروه های تخصصی در ماه جاری (بهمن) تشکیل می شود.

بر اساس این گزارش، محمد مهدی حصاری نیز در این نشست از روند استاندارد سازی و تلفیق اطلاعات جمع آوری شده در حوزه علمیه از دیدگاه مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه خبر داد.

وی در نشست مشترک معاونین و مدیران مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه و مدیران و کارشناسان فن آوری اطلاعات مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان رضوی اظهارداشت: نظام جامع آماری بین همه مدارس کشور به منظور شناسایی استعداد ها و امکانات مورد استفاده در مدارس  برای تصمیم گیری و سیاست گذاری ها توسط معاونین تدوین خواهد شد.

وی با بیان این که این مرکز با همه نهادهای مرتبط با حوزه تعامل دارد خاطر نشان کرد: ارتباط ما با مراکز تبلیغی حوزه  و هرجایی که بر هر نحوی ارتباط با حوزه و روحانیت داشته باشد برای ثبت مشخصات و ارتباط دیتای تعامل خوبی را برقرار کردیم.

مدیر اداره پردازش و تحلیل اطلاعات مرکز آمار و اطلاعات حوزه های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود در مورد نحوه استاندارد سازی و تلفیق اطلاعات جمع آوری شده از ارگان های مختلف حوزوی و غیر حوزوی مرتبط با حوزه و ساختار بانک جامع آماری مرکز آمار و اطلاعات توضیحات مبسوطی را ارائه کرد .


١٠:١١ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩١    /    شماره : ٣١٢٢٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٣٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 167194
 بازدید امروز : 505
 کل بازدید : 882171
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1