صفحه اصلی > درباره ما 
تقویم

سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب
به زودی سالنامه آماری تبلیغ و تهذیب حوزه های علمیه توسط واحد آمار منتشر خواهد شد.
 ١١:٢٦ - پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری پژوهش سال 1397
سالنامه آماری پژوهش در فصل تابستان 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96
سالنامه آماری آموزش سال تحصیلی 97-96 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی در تابستان 98 تدوین و منتشر گردید.
 ١٢:٤٤ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری مبلغین مستفر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار
گزارش آماری مبلغین مستقر و هجرت روستاهای بالای 200 خانوار در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تدوین و منتشر گردید.
 ١١:٤٢ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تهیه گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95
گزارش آماری تکمیلی از آمار سرشماری سال 95 در فصل بهار 98 توسط واحد آمار دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی تهیه و منتشر گردید.
 ١١:٢٤ - پنج شنبه ٦ تير ١٣٩٨ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7212
 بازدید امروز : 567
 کل بازدید : 659193
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
درباره ما

پیش گفتار :

اگرچه از دیر باز در حوزه علمیه نیز به صورت سنتی آمار و ارقامی از تعداد طلاب حرفه‌ها صلاحیت‌ها و ... وجود داشته است اما با پیشرفت مباحث مهم آماری و در اثر عدم توجه حوزه علمیه به علوم روز در 100 سال اخیر به نظر می‌رسد حوزه نتوانسته است هماهنگی خوبی بین ازدیاد جمعیت طلاب, پیشرفت علوم آماری و کارکردهای جدید داشته باشد. در سال‌های اخیر در پی تحولدر حوزه، که به فرموده مقام معظم رهبری قطعی است و باید آن را مدیریت کرد, اقدامات جسته و گریخته‌ای برای جمع آوری اطلاعات و بدست آوردن آمار دقیق در برخی معاونت‌های حوزه انجام پذیرفت که به نوبه خود حایز اهمیت و قابل تقدیر است اما نکته‌ای که نباید مغفول واقع شود اینکه عدم استفاده کامل از علوم روز از یک سو و عدم تجمیع این اطلاعات و آمار از سوی دیگر موجب ضعف بسیاری از نتایج حاصله و عدم اعتماد مدیران و مسئولان حوزه به آمار ارائه شده بوده است. ایجاد مرکزی به نام اطلاعات و آمار حوزه‌های علمیه و تخصصی شدن آمار و اطلاعات را می‌توان نقطه عطفی در تاریخ حوزه دانست چرا که این مرکز می‌تواند با فعالیت‌های علمی و پژوهشی دروازه‌ای از اطلاعات و آمار جدید از حوزه علمیه پیش روی مسئولین و سیاستگذاران باز نماید تا از حد اکثر ظرفیت این دریای علم و فقاهت که قطره ایست از اقیانوس بیکران امامت و ولایت در جهت معرفی اسلام ناب بهره برداری گردد.

در راستای منّویات و تاکيدات مقام معظم رهبري مبني بر انجام فعاليتهاي حوزوي بر پايه آمار و اطلاعات صحيح و علمي طبق مصوبه 677 شوراي عالي حوزه هاي علميه ,کليه فعاليت هاي مرتبط با امر اطلاعات وآمار حوزه های علمیه و تدوین استانداردهای تولید، انتقال، پردازش و تجزیه و تحلیل آمار و اطلاعات،تهیه و تولید انواع گزارشات آماری مورد نیاز واحدهای حوزوی و سازمانهای ملی و بین المللی و ارائه آن در چارچوب مصوبات و با رعایت طبقه بندی های مربوطه، همکاری با سازمانهای آماری کشور در سیاستگذاری نظام آماری و اصلاح اقلام و شاخصهای آماری, به مرکز آمار و اطلاعات حوزه هاي علميه واگذار گرديده است. اين مركز در ارديبهشت ماه سال 1389 فعاليت خود را زير نظر دفتر طرح وبرنامه دبيرخانه شوراي عالي حوزه‌هاي علميه آغاز نمود. وظيفه اين مركز در ابتدا انجام فعاليت هاي مطالعاتي و تهيه زير ساختها در جهت عملياتي شدن امر آمار در حوزه هاي علميه بود تا پس از 2 سال فعاليت هاي عملياتي خويش را طبق برنامه آغاز كند. اما بنا به تاكيدات مقام معظم رهبري در جهت تسريع در اجرايي شدن عمليات آماري، اين مركز پس از حدود يك سال كار مطالعاتي فعاليت اجرايي خود را پس از انتقال به مركز مديريت حوزه هاي علميه تحت نظر مدير مركز مديريت آغاز نمود. اكنون مركز آمار و اطلاعات حوزه هاي علميه با رياست حجه الاسلام و المسلمين خوانساري زير نظر مركز مديريت حوزه هاي علميه فعاليت خود را ادامه مي دهد.